Gordion Hotel

THERMAE GORDION SPA

Ankara, Roma İmparatorluğu döneminde hamamlarıyla da ünlüydü (M.S. 3. Yüzyıl) . Altındağ semtinde, Ulus Meydanı’na yürüme mesafesinde, Roma İmparatoru Caracalla’nın yaptırdığı dev Roma Hamamının kalıntıları ziyaret edilebilir.
Thermae Gordion’u da, Ankara’nın Roma Hamamı’ndan esinlenerek tasarladık. Geleneksel Türk Hamamımızı da ekledik.

OTEL MİSAFİRLERİMİZE ÜCRETSİZ

Thermae Gordion’da, Yüzme havuzu, Türk Hamamı, Sauna, Buhar Odası, Fitness alanı, OTELİMİZ MİSAFİRLERİNE ÜCRETSİZDİR.
Masaj almak istediğinizde ise, süreler, ücretler, ve randevularla ilgili olarak SPA resepsiyonuyla görüşebilirsiniz. .

YÜZME HAVUZU:

Yüzme havuzumuzun içi ve duvarları, İtalyan cam mozaiklerle kaplıdır.

Duvarlardaki mozaik panolar, müzelerde görülen antik Roma dönemi mozaik işçiliğinde olduğu gibi, cam mozaiklerin el işçiliğiyle döşenmesiyle oluşturuldu.

Sauna, buhar banyosu ve Türk hamamı deneyimlerinden sonra havuz başındaki konforlu dinlenme yataklarında sağlıklı içecekler eşliğinde zaman geçirirken, rahatlamış ve gevşemiş hissedeceksiniz.

TÜRK HAMAMI

Geleneksel Türk Hamamının tüm öğelerini barındıran hamamımızda yer alan Kütahya çinilerimiz, yüzlerce yıllık geleneksel çini tekniğiyle yapılan el boyaması ürünüdür. 

El oyması mermer kurnalar,  Marmara mermerinden yer – duvar kaplamaları,  geleneksel döküm pirinç musluklar ve bakır hamam taslarıyla, ve özel bir ışıklandırmayla,  gerçek Türk Hamamı deneyimini yaşayabilirsiniz.    Dilerseniz hamamı özel randevuyla, sadece sizin ve yakınlarınızın kullanımına  ayırabiliriz. Otel Misafirlerimiz Türk hamamından ücretsiz yararlanabilirler.

Türk Hamamında kese-köpük hizmeti randevuları ve misafirlerimize özel fiyat detayları için de SPA resepsiyonuyla temasa geçebilirsiniz.

MASAJ

Thermae Gordion’da yer alan 4 masaj odamızın dekorasyonu, ışıklandırması,  genel atmosferi, kendinizi günlük hayatın gerilimlerinden arınabilmenize ve rahatlamış hissetmenize yönelik olarak tasarlandı. Hafif bir meditasyon müziği eşliğinde alacağınız masaj,  kendinize çok güzel bir armağan olacak.

Masaj Odalarımız, Türkiye’nin hamamlarıyla ünlü antik kentlerinden esinlenilerek adlandırıldı: 

TERMESSOS (Antalya yakınları)

ARYCANDA (Kaş yakınları)   

PERGAMON  (Bergama)  

SAGALASSOS   – VIP Odamız (Burdur yakınları)

Masaj odalarımızın kendi özel banyoları var. Jakuzili VIP masaj odamızda 2 kişi birlikte masaj alabilir.

Detaylar ve randevu saatleriyle ilgili olarak Thermae Gordion resepsiyonuyla temasa geçebilirsiniz.

SAUNA

Termalleriyle ünlü Finlandiya markası TYLÖ marka saunamızda, vücudunuzu toksinlerden arındırırken, pencereden,  yüzme havuzumuzun dinlendirici atmosferini izleyebilirsiniz.  Otel Misafirlerimiz saunadan ücretsiz yararlanabilirler.

BUHAR ODASI

Termalleriyle ünlü Finlandiya markası TYLÖ marka buhar odamızda geçireceğiniz birkaç dakikada vücudunuzun rahatladığını ve arındığını hissedeceksiniz. Otel Misafirlerimiz buhar odasından ücretsiz yararlanabilirler.

FITNESS ALANI

Thermae Gordion’da yer alan fitness alanında, koşu bantları, bisikletler ve ağırlık istasyonlarından oluşan ekipman seçenekleriyle gün boyu spor faaliyetlerinizi yapabilirsiniz. Otel Misafirlerimiz fitness alanından ücretsiz yararlanabilirler.