Gordion Hotel

LOUNGE OLD HARPIST

LOUNGE OLD HARPIST’de,  özel etkinliklerinizi, şirket yemeklerinizi, kutlamalarınızı,  nikah yemeklerinizi, günbatımı renkleri  ve Çankaya ışıkları eşliğinde, farklı ve sıcak bir atmosferde düzenlemeyi amaçladık.  

LOUNGE OLD HARPIST ayrıca, giriş katında yer alan  Old Harpist Scottish Pub’ımızın teras kat uzantısı olarak hizmet veriyor.  

“Yaşlı arpçı” anlamına gelen Old Harpist, eski yüzyıllarda İskoçya’yı köy köy dolaşarak, geleneksel anonim “Celtic” arp müziği eşliğinde efsaneler, hikayeler anlatan yaşlı halk ozanlarından esinlenerek oluşturuldu. 

Otelimizin giriş kısmında bulunan Old Harpist Scottish Pub, kısa sürede sevilen bir mekan haline geldikten sonra, teras katımızda LOUNGE OLD HARPIST’i oluşturduk.

Hem  LOUNGE OLD HARPIST,  hem de  Old Harpist Scottish Pub, aynı yemek ve içecek menüsüyle hizmet veriyor.  LOUNGE’da ilave olarak daha kapsamlı kraft biralar, İskoç  viskileri  ve şarap seçenekleri sunuyoruz.

Ankara’nın uzun kış akşamlarında, LOUNGE OLD HARPIST’in küfeki taşından el yapımı görkemli  şöminesinin başına veya serin yaz akşamlarında hafif esintili cam kenarlarına bekliyoruz.

ORİJİNAL DEKORASYON

Tıpkı Old Harpist Scottish Pub’da olduğu gibi, LOUNGE’da da, duvarlardaki İskoç görsellerinin çoğu, 1990’ların başlarında, İskoçya’nın her köşesine  yapılan gezilerde tek tek toplanan, orijinal eski fotoğraflardan, kartpostallardan, posterlerden, gravürlerden ve çizimlerden oluşuyor.

LOUNGE OLD HARPIST’de doğal taştan el yapımı 23 yaşındaki zarif şöminemizin oluşturduğu atmosfer de konseptimize farklı bir katkı yapıyor.

OTEL MİSAFİRLERİMİZE ÖZEL İNDİRİMLER

Otelimiz misafirleri, hem LOUNGE OLD HARPIST’den, hem de  Old Harpist Scottish Pub’dan indirimli olarak yararlanabilir ve kendi misafirlerini de aynı indirim oranlarıyla ağırlayabilirler.

CANLI PERFORMANSLAR

LOUNGE OLD HARPIST, akustik müzik yapan caz ve folk  gruplarına da ayın belli günlerinde kapılarını açıyor. Bu etkinlikleri  instagram hesaplarımızdan ayrı ayrı duyuruyoruz.