Ankara Hotel – Gordion Hotel

OLD HARPIST SCOTTISH PUB

“Yaşlı arpçı” anlamına gelen Old Harpist, eski yüzyıllarda İskoçya’yı köy köy dolaşarak, geleneksel anonim Kelt arp müziği eşliğinde efsaneler, hikayeler anlatan yaşlı halk ozanlarından esinlenerek oluşturuldu.    

Old Harpist Scottish Pub,   2022 Ağustos’unda açıldığından bu yana, çok kısa süre içinde, Ankara’nın çok sevilen mekanlarından biri haline geldi.

Old Harpist’i, neşeli sohbetlerin yapıldığı popüler bir müdavim pubı olarak tasarladık. Lezzetli  ve  kapsamlı bir pub mutfağı ve geniş bir içecek menüsü oluşturduk.  Old Harpist, kısa zamanda çok tanındı ve sevildi.

ORİJİNAL DEKORASYON VE KAPSAMLI MUTFAK

Old Harpist’in dekorasyonuna  ve mutfağına çok büyük bir önem verdik.  Duvarlardaki İskoç görsellerinin çoğu, 1990’ların başlarında, İskoçya’nın her köşesine ve hatta  Shetland Adaları’na  yapılan gezilerde tek tek toplanan, orijinal eski fotoğraflardan, kartpostallardan, posterlerden, gravürlerden ve çizimlerden oluşuyor.

Yeniliklere açık genç kuşak usta şeflerimizin yemekleri, misafirlerimizce çok beğeniliyor ve övgüler alıyor.

OTEL MİSAFİRLERİMİZE ÖZEL İNDİRİMLER

Otelimizin misafirleri, Old Harpist Scottish Pub’dan indirimli olarak yararlanabilirler ve kendi misafirlerini de aynı indirim oranlarıyla ağırlayabilirler.

Oda Servisi yemeklerimiz de Old Harpist Scottish Pub’ın açık  mutfağında hazırlanarak odalara servis ediliyor.

CANLI PERFORMANSLAR

Ankara’nın sevilen caz, blues, folk müzik gruplarının, ayda 2 kez sergilenen canlı  performansları da çok seviliyor.